vineri, 30 mai 2008

Poprad-Trencin

In acest meci, singurul de azi programat in liga slovaca de hockey se vor intalni de la ora 18,00 ocupanta locului 5, Poprad cu ocupanta locului 2, Dukla Trencin. Dupa parerea mea, va fi o intalnire extrem de echilibrata si cred ca dupa cele 60 de minute de joc se va consemna egalitatea, castigatoarea fiind decisa in over-time. Gazdele de azi, Poprad, in clasamentul meciurilor jucate "acasa" sunt pe locul 3, dupa 13 meciuri avand 9 victorii, 2 egalitati si 2 infrangeri, golaveraj 43-23, 29 de puncte. Oaspetii, in clasamentul "deplasarilor" de pana acum sunt pe locul 2, dupa 13 partide avand 24 de puncte dupa 6 victorii, 4 egaluri si 3 infrangeri, golaveraj 41-31. In ultima partida jucata acasa, Poprad a invins cu 4-1 pe Zvolen, echipa de pe locul 6, iar in ultima deplasare avuta, Dukla Trencin a facut egal, 3-3 ( si in over-time a invins cu 4-3) in deplasarea de la echipa de pe locul 10, Nitra. Azi, totusi cred ca se va consemna egalitatea, dupa cele 60 de minute regulamentare de joc.